35.000 Ft felett ingyenes szállítás
Több mint 10 éve
„2009 decembere óta foglalkozom szőlőtermesztéssel és feldolgozással a Neszmélyi borvidéken, azon belül is Ászáron. Az első boromat 2012-ben töltöttem palackba 2011.évjáratból.
Jelenleg 13 hektár saját területtel rendelkezem. Szőlőfajták: Irsai Olivér, Olaszrizling, Rajnai Rizling, Rizlingszilváni , Szürkebarát,Chardonnay, Zengő, Viktória Gyöngye, Nektár, Zöld Veltelini , Sárgamuskotály , Pinot Noir , Zweigelt, Kékfrankos és Cabernet Franc Borkóstoló: 60 főig (kísérő: hideg-, melegétel)
2019. augusztusára megvalósult nagy álmunk , elkészült az új borászati üzemünk ,melynek köszönhetően tovább tudjuk növelni mind a borok minőségét a korszerű technológiai adottságoknak köszönhetően , mind a borok mennyiségét , hogy még szélesebb körben élvezhessék a Bősze borokat. Nagy részben reduktív borok készülnek a pincében ,de számos hordóban készülnek oxidatív prémium tételek fehér és vörösborból. Jelenleg 13 hektár saját területtel rendelkezik a pincészet. Borainkat országosan a Penny Marketekben , környékbeli éttermekben, néhány közepes méretű élelmiszer üzletben,18 InterSparban a régióban ,borszaküzletben , rendezvényeken valamint helyben a pincénél értékesítjük. Az idei évben tovább bővítjük az értékesítési helyeket legyen az étterem vagy borszaküzlet vagy épp üzletláncok. Célunk, hogy borainkkal segíteni tudjuk a borvidék jó irányú megítélését, fejlődését és a nagy múltú ászári borokat újra ismertté tegyük az országban és országon kívül. Célom, hogy boraimmal segíteni tudjam a borvidék jó irányú megítélését, fejlődését és az ászári bort újra ismerté tegyem az országban és országon kívül.”
Bősze Csaba
A 2018. év végén kezdődött egy építkezéssel járó technológiai fejlesztés, amely révén egy új borászati üzem került kialakításra gépek modernizálásával együtt. A beruházás a VP3-4.2.2-16 pályázat, Borászat termékfejlesztésének és erőforrás-hatékonyságának támogatásával készült.
Ezzel a fejlesztéssel 100.000.- 120.000 ezer palack előállítására és értékesítésére szeretnénk bővülni.
Középkori hagyományokkal rendelkező, nagy múltú borvidék a Ászár-Neszmélyi (2009-től Neszmélyi borvidék). A XVIII. századtól az uradalmi gazdálkodás biztosította a jobbágy-paraszti bortermelés mellett a vidék borainak jó hírét. A XIX. század második felében az Eszterházy Csákvári Uradalom híres ászári mintaszőlészete és pincészete itt alakult ki, amely messze földön hírnevet szerzett a vidéknek. Az utóbbi évtizedekben a szőlőtermesztés korszerűsítése a borminőség jelentős javulását és a borvidék rangjának növekedését eredményezte. Löszön kialakult barna erdőtalaj az uralkodó, de előfordulnak mészkövön, dolomiton kialakult rendzina talajok, továbbá homokkövön, márgán és homokon képződött erdőtalajok is.
Jelenleg az Észak-Pannóniai kis borvidékei közül talán a Neszmélyi az, amelyik a legkevesebb figyelmet kapja. Ennek az egyik fő oka pedig az lehet, hogy az ország egyik legnagyobb pincészete (Hilltop) mellett kevés az olyan kisebb pincészet, melyek szintén szeretnék megmutatni kiváló boraikat a nagyközönségnek, így a tömeghatás nem tud érvényesülni. Pedig a lehetőségek megvannak, a borvidék a piacnak éppen abban a részében foglal helyet, amiben ma a keresleti nyomás van, vagyis a könnyű, jól iható fehér- és rozéborok kategóriájában. A törekvő borászok 2012-ben egy egyesületbe tömörültek, hogy összefogással ezen a jelenlegi szinten javítani tudjon, ez az egyesület a Neszmélyi Borút Egyesület. A borvidéknek három körzete van, az Ászári, a Neszmélyi és a Tatai körzet.
franciaországi eredetű világfajta szőlő, a burgundi pinot családból
magyar nemesítésű csemege- és fehérborszőlő fajta, a pozsonyi fehér és csabagyöngye keresztezése
olasz vagy francia eredetű fajta, mely csak névrokona a rajnai rizlingnek
magyar eredetű fajta, amely az Irsai Olivér és a Piros tramini keresztezésével jött létre
világfajta szőlő, a világ minden szőlő- és bortermelő országában ismerik és termesztik
az egyetlen olyan világfajta, amelynek borát az aromatikus fehérborok között tartják számon
államilag elismert magyar fehérborszőlő-fajta, a kövérszőlő és a leányka természetes hibridje
nevét származási helyéről, a Rajna-mellékéről kapta, a világ legnemesebb szőlőfajtáinak egyike
A Bősze Pincészet fő célja, hogy minél jobb boraival segíteni tudja a borvidék jó hírét, ismertségét. Az ászári nevet újra felrajzolni a bortérképre, ismerté tenni egyre nagyobb körben.
A pincészet borait fogyasszák olyan nagy szeretettel, mint amilyen odaadással és áldozatos munkával megtermeljük.
Ezzel a fejlesztéssel 100.000.- 120.000 ezer palack előállítására és értékesítésére szeretnénk bővülni.